ÖVRIGT / Diverse / Salt/pepparströare 6798048
*
nr 679 8048
Salt/pepparströare
3 delar, 1950-tal, Pierre Forsell
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2011
kl 18:34:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 19:26:14
1
100 kr
28/1 13:02:12
2
250 kr
30/1 11:13:59
3
250 kr
31/1 15:47:56
4
Vinnande bud
- Tema
31 jan
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.
Läs mer om 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pepparströare pierre forsell salt
-
6019 Bordstabletter
4 st, Engelska jaktmotiv, 40x30 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:52
-
6238 Bricka
Alessi. Diameter: 48 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:42
-
5177 Bricka
Försilvrad. Lars Holmström (1894-1959), Sverige. A..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:21
-
6018 Brickor
3 st, Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Längd: 60 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:46
-
6188 Coasters
för flaskor, 4 st, Skultuna, botten i trä, försilv..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:07
-
6056 Golvlykta
Smide, saknar glas & el. Höjd: 160 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38
*
Salt/pepparströare
Läs mer om 50-tal
nr 679 8048
Salt/pepparströare
3 delar, 1950-tal, Pierre Forsell
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 19:26:14 | 1 | 100 kr |
28/1 13:02:12 | 2 | 250 kr |
30/1 11:13:59 | 3 | 250 kr |
31/1 15:47:56 | 4 | Vinnande bud |
- Tema
31 jan
50-tal
PÃ¥ Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former frÃ¥n 50-talet.Läs mer om 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pepparströare pierre forsell salt
-
6019 Bordstabletter
4 st, Engelska jaktmotiv, 40x30 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:52 -
6238 Bricka
Alessi. Diameter: 48 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:42 -
5177 Bricka
Försilvrad. Lars Holmström (1894-1959), Sverige. A..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:21
-
6018 Brickor
3 st, Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Längd: 60 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:46 -
6188 Coasters
för flaskor, 4 st, Skultuna, botten i trä, försilv..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:07 -
6056 Golvlykta
Smide, saknar glas & el. Höjd: 160 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38